CO DĚLÁME PRÁVĚ TEĎ

PROČ JSME ZAČALY

Po zkušenosti z naprosto špatně zorganizovaného víkendového vzdělávacího pobytu, kde jsem poslouchala po xté slova lektora o tom, jak jsme my, pěstouni, obětí systému a jak vlastně vůbec nechápe, proč jsme se do něčeho tak těžkého jako je výchova dětí v náhradní rodině pustili, ve mně (Marcela T.) uzrálo přesvědčení, že pokud nezačneme měnit věci my, kteří je žijeme, nezmění se.

Stát vytvořil cestu k tomu, abychom se vzdělávali v tématech, která potřebujeme, nabízí nám odbornou pomoc i odpočinek. Jenže praxe značně pokulhává. Udělala jsem si průzkum mezi kolegy a potvrdila jsem si, že nejsem sama, kdo je nespokojený. Našla jsem si dvě spřízněné duše a založily jsme Spirit2018. z.s. - původně určený pouze k osvětě o pěstounské péči a k informacím o právech pěstounů. 

Postupně přicházely různé výzvy: pobyty, kalendáře, různé cesty, rozhovory, setkání s politiky, dotazy zájemců o pěstounskou péči i svěřování problémů našich kolegů ...

V roce 2022 jsme se po dvou letech online konečně potkaly osobně a shodly na tom, že v naší práci ve Spiritu chceme pokračovat intenzivněji a profesionálně. Máme plán a spoustu nápadů. Pro jejich uskutečnění potřebujeme čas, peníze a pomoc dalších lidí.